Адеми: Штета што не дадовме и трет гол

3 копии

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска го објави списокот со играчи за претстојните два натпревара во квалификациите за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Селекторот од натпреварите со Израел и Латвија очекува најмалку 3 бода, што значи една победа, а се надева и барем на уште бод. „На списокот нема поголеми ...
| | веќе видена | слични

Влатко Стојановски доби покана од селекторот Игор Ангеловски и ќе биде единствениот дебитант на списокот од 23-ца фудбалери на македонската фудбалска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мицкоски смета дека треба да се искористи сиот расположлив потенцијал да се направи своевиден притисок и да се придвижиме кон патот на ЕУОрбан е голем пријател ...
сите 566 | | | веќе видена

Највисоките претставници на Европската Унија изразија загриженост по притворањето на рускиот блогер Алексеј Навални, пренесува ТАСС.„Притворањето на Алексеј ...
сите 155 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 39 | | | веќе видена

Чиле е противникот што стои на патот кон втората паза на македонските ракометари. Станува збор за селекција што со години важи за аутсајдер на големите ...
сите 132 | | | веќе видена

Сообраќајот на патиштата се одвива по наместа влажни коловози. Слаб снег провејува на Попова Шапка и на планинскиот превој Стража. Поради ниските температури ...
сите 233 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 81 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адеми: Штета што не дадовме и трет гол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: