Шах-мат на Динамо во три потези (Видео)


3 копии
2 копии

Имаме двајца македонски репрезентативци кои се дел од елитата, Елиф Елмас кој потпиша летово за италијанскиот вицешампион Наполи се најде во групата Е со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одредени се групите за првата фаза во Лигата на шампионите, фаза која дефинитивно ќе донесе многу атрактивни пресметки со оглед на денешната ждрепка во Нион. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска беа извлечени групите за Лигата на шампионите, Динамо Загреб и Црвена звезда се избегнаа, добија атрактивни противници но нема да имаат меѓусбен ...
| | веќе видена | слични

По денешната ждрепка во Монако, познати се групите за новата сезона во Лигата на шампионите. Најдобрите 32 екипи од Стариот Континент, поделени во осум групи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 47 | | | веќе видена

Утре е закажана конститутивната седница на новиот состав на Парламент. Најнапред ќе се бира претседател на Верификационата комисија, па потоа ќе се ...
сите 141 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 323 | | | веќе видена

Италијанската Серија А во текот на изминатата сезона покажа дека не треба да се поврзува само со дефанзивна игра. Бројот на погодоци во калчото за штотуку ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шах-мат на Динамо во три потези (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: