Како што му доликува на капитен – Адеми стисна заби и ќе игра против Розенборг


Аријан Адеми стисна заби и вечерва како капитен ќе го предводи Динамо во првата од двете решавачки битки против Розенборг за настап во Лигата на шампионите. ...
| | веќе видена | слични

Жрепката за фудбалската Лига на шампиони почнува за неколку минути, а таа може во иста група да ги смести хрватски Динамо Загреб и белградска Црвена Звезда. ...
| | веќе видена | слични

Денес од 18:00 часот во Монако ќе биде одржан ждребот за групите во Лигата на шампионите. Додека сме во исчекување на тоа да ги видиме групите во најелитното ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид оваа сезона ќе биде клубот кој ќе добие најмногу пари од УЕФА за настапот во Лигата на шампионите. Шпанскиот гигант ќе заработи нешто повеќе од 35 ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот шампион Динамо Загреб по седми пат во својата истоија ќе игра во најелитното европско натпреварување, Лигата на шампионите. Пред денешната ждрепка ...
| | веќе видена | слични

Најдобрите 32 екипи во Европа вечерва ќе ги дознаат своите противници во групната фаза од Лигата на шампионите. Како што е вообичаено, сите екипи ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Европското здружение на клубови подготви предлог нов формат за Лигата на шампионите кој би се активирал од 2024 година. Најголемата промена е тоа што гледачите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пописот по стандарди и методологија на Заев е само една политичкопазарџиска операција Намерата на власта да спроведе попис без почитување на европските ...
сите 448 | | | веќе видена

Македонија денеска против Чиле го игра клучниот натпревар за пласман во втората фаза на Светското првенство во Египет. По првите два натпревари и ...
сите 379 | | | веќе видена

Хакери ја нападнаа официјалната веб-страница на Руската федерална служба за извршување затворски санкции (ФЦИЗС).Членовите на оваа служба синоќа го уапсија ...
сите 140 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Доналд Трамп ги помина изминатите два месеца по неговиот изборен пораз во жестоко, но неуспешно оспорување на резултатите. Како можен мотив за неговата „борба ...
сите 446 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како што му доликува на капитен – Адеми стисна заби и ќе игра против Розенборг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: