Пендаровски разочаран од Јанева повикува сите споменати во „Рекет“ да дадат исказ


Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичка одговорност за случајот „Рекет“, од премиерот Зоран Заев засега не може да се бара, затоа што нема докажана врска меѓу него и досега осомничените. Во ...
| | веќе видена | слични

Аферата „Рекет“ ги заостри односите меѓу Јавното обвинителство и претседателот Стево Пендаровски. Обвинителството денеска реагира на изјавата на шефот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 114 | | | веќе видена

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 157 | | | веќе видена

Aмериканската амбасада во Скопје целосно ја поддржува одлуката на обвинителството да ги испита сите наводи за корупција и да ги гони како оправдани, засновани ...
сите 263 | | | веќе видена

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски разочаран од Јанева повикува сите споменати во „Рекет“ да дадат исказ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: