Се враќа отпишаната институција претседател


3 копии

Фаталната љубов меѓу Зоран Заев и Катица Јанева завршува фатално. По денешните настани се поизвесно е дека капацитетната Катица ќе се троши зад решетките во ...
| | веќе видена | слични

За Законот за јавно обвинителство ќе се расправа во Собранието, откако работните групи на власта и опозиција не постигнаа договор пред сè за судбината на СЈО, ...
| | веќе видена | слични
13 копии
10 копии

Разговорите меѓу работните групи на власта и опозицијата за Законот за јавно обвинителство, со кој се решава и иднината на Специјалното јавно обвинителство, се ...
| | веќе видена | слични

Камен на сопнување во преговорите со опозицијата воопшто не е Катица Јанева, бидејќи нејзиниот мандат истекува на 15 септември, вели министерката за правда, ...
| | веќе видена | слични

Тоа е клучното прашање за кое има непомирливи разлики, вели министерката за правда Рената Дескоска. Другите прашања, според Дескоска, се прашања за кои има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 283 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, смета дека н овиот предлог од СДСМ за Законот за јавно обвинителство, за ВМРО-ДПМНЕ не е прифатлив. Тој на ...
сите 314 | | | веќе видена

Доколку не се промени методологијата и темпото на тој процес, ниту една земја од Западен Балкан нема да влезе во Унијата пред 2030 година, според најновата ...
сите 246 | | | веќе видена

Виена, 23. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Словенија ќе игра против Шпанија, а Норвешка против Хрватска за пласман во финалето и освојување на златото на европското ...
сите 205 | | | веќе видена

Денешната изјава на адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашо Дуковски, дека ќе летаат кривични пријави, ако нешто му се случи на неговиот клиент, фрла ...
сите 125 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 97 | | | веќе видена

Ваквото однесување е најблаго речено скандалозно, ако се земат во предвид цифрите кои укажуваат дека само од 2014 до 2018 година биле увезени 210 000 тони ...
сите 194 | | | веќе видена

Несериозно е што СДСМ пред избори брза во Собранието да го изгласа предлог – законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на јавните ...
сите 62 | | | веќе видена

Триесет и четиригодишен скопјанец е обвинет дека физички го малтретирал едногодишното дете на неговата партнерка. Според истрагата, тој го тепал детето со ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се враќа отпишаната институција претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: