Ојо и Пендаровски во клинч, дали претседателот се меша во работата на Обвинителството


Аферата „Рекет“ ги заостри односите меѓу Јавното обвинителство и претседателот Стево Пендаровски. Обвинителството денеска реагира на изјавата на шефот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зоран Заев не го прима неговиот пулен и штитеник Боки 13 во премиерскиот кабинет во Владата, туку на фотографиите е Христијан Мицкоски маскиран во политичар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шок… Параван на Јовановски му била хуманитарната фондација која ја основал, а во нивните валкани работи вклучен е самиот државен врв на Македонија, наведува ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
| | веќе видена | слични

Уапсениот македонски водител Бојан Јовановски, познат како Боки 13, земал 20 милиони евра во кеш со рекетирање на многу бизнисмени и компании, пренесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 138 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 106 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 147 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ојо и Пендаровски во клинч, дали претседателот се меша во работата на Обвинителството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: