СДСМ: Фактите ги демантираат очајните обиди на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да ја искриват реалноста


Фактите ги демантираат очајните обиди на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да ја искриват реалноста, економијата расте, парите завршуваат кај граѓаните Залудни се обидите ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ ја претстави структура на инвестициски план за наредниот период, за кој рече дека ќе одвои 10, а можеби дури 12 милијарди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На македонската економија и требаат и повеќе од 5 милијарди инвестиции, но и способни кадри тие да ги реализираат, реагираат упатените. Годинава државата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателката на Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК), Данела Арсовска смета дека деловната зедница треба да има повеќе информации за конкретните ...
| | веќе видена | слични

„Ние сме на на одличен пат. Ќе бидеме земја со највисока плата на западниот Балкан. Пред крајот на оваа година ќе имаме просечна плата помеѓу 500 и 550 евра“, ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и владеачката СДСМ ја продолжија денешната вербална пресметка со реакции на инзесените ставови во текот на денот. „Македонија тоне во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инвестиции од околу 5 милијарди евра најави премиерот Заев. Во пормотивно видео на социјалните мрежи Заев посочи дека во следниот период ќе се инвестира во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јасните пораки од турските власти дека имаат проблем да им дозволат на Финска и Шведска да влезат во НАТО, создадоа загриженост и благ шок во Хелсинки и ...
сите 831 | | | веќе видена

Министерот за правда Никола Тупанчески во гостувањето на Топ тема на Тeл,а се осврна на активностите кои се преземаат од страна на министерството за ...
сите 283 | | | веќе видена

Џафери со својот примитивизам и насилие остава трауми врз вработените кои ги малтретира, потребна е казна веднаш.Односот на Талат Џафери со вработените во ...
сите 272 | | | веќе видена

Во моментов почетната плата на просветните работници е 24 800 денари . Ако на таа сума се додадат 15 % таа би изнесувала околу 28 000 денари , а просечната ...
сите 275 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Вчера во 18:20 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистрален пат Кичево – Гостивар, кај с. Колари, се случила сообраќајна несреќа ...
сите 312 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 126 | | | веќе видена

Синоќа во 21.50 часот на место викано „Живкова карпа” во Куманово, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Р.(35) ...
сите 320 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 430 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Фактите ги демантираат очајните обиди на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да ја искриват реалноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: