Вучиќ со 12 милијарди евра ќе го менува лицето на Србија: Градиме повеќе од Тито

Српскиот претседател Александар Вучиќ ја претстави структура на инвестициски план за наредниот период, за кој рече дека ќе одвои 10, а можеби дури 12 милијарди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интензивно се градат квалитетни и модерни патишта низ целата држава. Ги реализираме ветувањата кои ги дадовме пред граѓаните. Градиме по план!, напиша ...
| | веќе видена | слични

Вечерва премиерот Зоран Заев предупреди тие што изутрина ќе се пробудат порано, и можеби ќе излезат на модерен и квалитетен автопат или регионален пат, да не ...
| | веќе видена | слични
11 копии

И денеска премиерот Зоран Заев на Фејсбук се расфрла со евра, и тоа во суми од милијарди, за инвестициски циклус кој ќе следувал. Всушност ги „троши“ веќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 310 | | | веќе видена

Општинскиот Оперативен штаб на Дебар, денеска достави барање до Главниот кризен штаб за справување со пандемијата од Ковид-19, во градот да се испратат еден ...
сите 725 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 129 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 308 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Веќе нема да има ограничувања за угостителските објекти. На 76- та седница, Владата донесе одлука со која се укина одредбата од протоколот за работа на ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ со 12 милијарди евра ќе го менува лицето на Србија: Градиме повеќе од Тито

Од:
До кого (е-маил):
Порака: