Доаѓаат милијардите, по третпат


2 копии

Интензивно се градат квалитетни и модерни патишта низ целата држава. Ги реализираме ветувањата кои ги дадовме пред граѓаните. Градиме по план!, напиша ...
| | веќе видена | слични

Вечерва премиерот Зоран Заев предупреди тие што изутрина ќе се пробудат порано, и можеби ќе излезат на модерен и квалитетен автопат или регионален пат, да не ...
| | веќе видена | слични
11 копии

И денеска премиерот Зоран Заев на Фејсбук се расфрла со евра, и тоа во суми од милијарди, за инвестициски циклус кој ќе следувал. Всушност ги „троши“ веќе ...
| | веќе видена | слични

Залудни се обидите на  ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитик на криминалите на Груевски, да ја искриви реалноста, кога успешните економски политики се поткрепени со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Реализацијата на мерките што обезбедуваат повеќе пари кај граѓаните се одвива постојано и непречено, изјави денеска портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева откако вчера неколку часа даваше исказ во Основното јавно обвинителство истакна дека ако има судење се ќе биде објаснето за нејзиното учество во ...
сите 764 | | | веќе видена

Разговорите меѓу работните групи на власта и опозицијата за Законот за јавно обвинителство, со кој се решава и иднината на Специјалното јавно обвинителство, се ...
сите 567 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 154 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Студија објавена од весникот „Сан“ открива кои тренери потрошиле најмногу пари за трансфери во историјата на фудбалот. Едвај има навивач да се изненади дека ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доаѓаат милијардите, по третпат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: