Претседателот Пендаровски на средба со ССК


Расте бројот на бизнисмени кои пријавуваат дека биле жртва на рекет. Информацијата утрово ја потврди и претседателката на Сојузот на стопански комори која ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски, денеска оствари посета на Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија. На средбата со стопанствениците од оваа комора, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Претседателот Пендаровски повика да се расчистат сите случаи околу рекет на луѓе од бизнис заедницата на денешната посета на Стопанската комора на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
сите 143 | | | веќе видена

Комитетот за светско наследство на УНЕСКО со консензус донесе одлука природното и културното наследство на нашиот Охридски регион да не биде впишано на листата ...
сите 238 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски очекува да се почитува препораката на ОБСЕ/ОДИХР непосредно пред избори да нема менување на изборните правила. Ова го ...
сите 87 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика преку соопштение ги повика работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во центрите за ...
сите 57 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата во Македонија се на прво место и нивните креатори имаат име и презиме,Зоран Заев, Оливер Спасовски, СДСМ и цела криминална заевска ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Пендаровски на средба со ССК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: