Оxрид не ги враќа ингеренциите, но бара помош од Владата за дивоградбите


Охрид не бара од владата да ги преземе надлежностите туку заедно да работатат по препораките на Унеско. Премиерот Заев изјави дека покрај Струга централната ...
| | веќе видена | слични

Струга, градот кој се наоѓа на брегот на Охридското езеро, освен граѓаните од земјава, се повеќе ја посетуваат и странски туристи. Струга има убави плажи а тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во екот на летната сезона во Струга никогаш не било позaгaдено и позaтрупано со ѓyбре, oбвинyваат од ВМРО-ДПМНЕ Струга.-Центарот на градот и чаршијата ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциска бара раскинување на договорите со фирмите во сопственост на Нефи Усеини. Комисијата констатирала дека се прекршени законски одредби и има судир ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциска насоките ги изнесе откако на тендерот за уривање на дивоградби распишан од општина Охрид се пријави фирма во сопственост на советникот Нефи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Антикорупциската комисија од Општина Охрид бара да ги раскине сите договори со фирмите што се во сопственост на советникот Нефи Усеини. Причина за одлуката е ...
| | веќе видена | слични

„Ќе настане судир на интереси доколку општина Охрид склучи договор со правно лице каде како сопственик се наоѓа член на Советот на Општина Охрид, а како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за здравство, Венко Филипче денеска ги посетил пациентите на кои на 19-ти мај и на 10- ти јуни им беше трансплантирано срце од починат донор. Како ...
сите 128 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Посветени сме на визијата за Балканот во 21. век, како регион на мир, стабилност и зголемена регионална соработка, изјави премиерот во Брисел Прв НАТО Самит со ...
сите 361 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оxрид не ги враќа ингеренциите, но бара помош од Владата за дивоградбите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: