Празник на францускиот јазик во Гостивар – „Сите на брод, тргнуваме кон Франкофонија“.


Љубовта кон францускиот јазик ги спои на едно место учениците од повеќе училишта од полошкиот регион и пошироко, на манифестацијата „Ден на франкофонија“, која ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската перспектива на земјите од Западен Балкан вклучително и на нашата земја е извесна но за работите да станат појасни мора да се сочека исходот од ...
| | веќе видена | слични

Да се почека резултатот од Европските избори па ќе се разговара за датум за преговори. Францускиот амбасадор Тимоние не сака да прејудицира за старт на ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции се надева дека капацитетот на институциите ке се компензира со ентузијазам, откако на Македонија ке и се додели датумот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На државата во моментов и е потребна големата одлука за започнување на преговори бидејќи тоа ќе доведе до невидено консолидирање на институциите за подготовка ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи заедно со Амбасадорот на Република Франција, Кристијан Тимоние има воведни обраќања ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи заедно со амбасадорот на Република Франција, Кристијан Тимоние  имаа воведни обраќања на отворањето на ...
| | веќе видена | слични

Францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние денеска од Свети Николе порача дека датумот за почеток на преговори е симболичен, потребни се реформи. ...
| | веќе видена | слични

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние за „Нова Македонија“ Деновиве во Битола беше одбележана 100-годишнината од Версајскиот договор. Поводот го искористивме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 310 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 301 | | | веќе видена

Оваа техничка влада не е формирана за некој да има повеќе или помалку политички кредибилитет или легитимитет, туку едноставно сите заедно да се вградиме во ...
сите 322 | | | веќе видена

Во иранското општество навистина врие, но ситуацијата не е споредлива со револуцијата пред 41 година, смета Рајнер Херман од Франкфуртер алгемајне цајтунг ...
сите 426 | | | веќе видена

Реакциите за документарниот филм „Медена земја“ не стивнуваат. Своите впечатоци на социјалните мрежи ги сподели и познатата актерка Џејми Ли Кертис. „„Колку ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 104 | | | веќе видена

Диего Симеоне се докажа како фантастичен тренер во изминативе години како предводник на Атлетико Мадрид, но и самиот признава дека неисполнета желба му е да се ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Празник на францускиот јазик во Гостивар – „Сите на брод, тргнуваме кон Франкофонија“.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: