Македонија треба да исполни и други услови освен името


Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние за „Нова Македонија“ Деновиве во Битола беше одбележана 100-годишнината од Версајскиот договор. Поводот го искористивме ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската перспектива на земјите од Западен Балкан вклучително и на нашата земја е извесна но за работите да станат појасни мора да се сочека исходот од ...
| | веќе видена | слични

Да се почека резултатот од Европските избори па ќе се разговара за датум за преговори. Францускиот амбасадор Тимоние не сака да прејудицира за старт на ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции се надева дека капацитетот на институциите ке се компензира со ентузијазам, откако на Македонија ке и се додели датумот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На државата во моментов и е потребна големата одлука за започнување на преговори бидејќи тоа ќе доведе до невидено консолидирање на институциите за подготовка ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи заедно со Амбасадорот на Република Франција, Кристијан Тимоние има воведни обраќања ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи заедно со амбасадорот на Република Франција, Кристијан Тимоние  имаа воведни обраќања на отворањето на ...
| | веќе видена | слични

Францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние денеска од Свети Николе порача дека датумот за почеток на преговори е симболичен, потребни се реформи. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 584 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 255 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија треба да исполни и други услови освен името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: