Алегри сакал да се ослободи од пет играчи на Јувентус

Јувентус е подготвен да им ги понуди Пауло Дибала и Алекс Сандро во замена за Пол Погба, тврди „Sunday Express“. Според британскиот весник, Бјанконерите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шампионот на Италија има план како да го претрка Реал Мадрид во трката за Пол Погба, а за да стигне до потписот на Французинот, Јувентус на Манчестер јунајтед ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пауло Дибала ја отфрли изјавата на неговиот брат за заминување од Торино, вели дека сака да остане во Јувентус и лидерите на клубот го знаат неговиот став по ...
| | веќе видена | слични

Пауло Дибала го дементираше својот брат и вели дека неговата желба е да остане во Јувентус, но додава дека последниот збор ќе го има клубот и новиот тренер. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дополнителни 15 смртни случаи се пријавени во кинеската провинција Хубеи, со што бројот на починати од новиот коронавирус се зголеми на 41, соопштија локалните ...
сите 535 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Хрватска на херојски начин, по четири продолженија обезбеди пласман во финалето на Европското првенство. Ова е прв пат „коцкестите“ да ...
сите 333 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Рената Дескоска, министерка за правда: “Навистина жалам што преговарачкава тројка на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јавното обвинителство вчера ...
сите 427 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 258 | | | веќе видена

Бранислав Радоњиќ Брендон се изјаснил дека не сака да биде “пурпурно суштество“, станал флуиден, па одлучил да биде Бренда.Сега сите се прашуваат дали е тој ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алегри сакал да се ослободи од пет играчи на Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: