На матурската парада традиционално се танцуваше квадрил

Во екот на сезоната на матурските прослави во Скопје владее позитивна атмосфера, бидејќи матурантите се ангажирани околу подготовките за матурската забава. На ...
| | веќе видена | слични

Учениците од Сообраќајното и електро училиште од Добој во Босна и Херцеговина, се откажале од скапата облека за матура, а парите ги донирале во хуманитарни ...
| | веќе видена | слични

Наместо скапи одела, матурантите од Сообраќаното и електроучилиштето, се одлучиле на матурската вечер да облечат црни памучни маици со имитација на кошула и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо скапа облека, матурантите од Сообраќајното и електро училиштето, ученици на III-3 смер електроничари и електричари одлучиле вечерва на матурската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 202 | | | веќе видена

„Правдата мора да е достапна за сите и да ги стигне сите кои работат противзаконски и овој Закон за јавно обвинителство што стапи на сила вчера, тоа го ...
сите 131 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски оствари работна посета на општина Старо Нагоричане. Во изјавата за медиумите, премиерот Спасовски истакна дека со ...
сите 296 | | | веќе видена

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 331 | | | веќе видена

Менчестер Сити – Ливерпул дефинитивно е најинтересниот дуел денеска. Иако Ливерпул е новиот шампион на Англија, Сити дефинитивно ќе заврши како втор, овој меч ...
сите 128 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 68 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 72 | | | веќе видена

Носителката на листата на коалицијата „Обнова за Македонија“ за шестата Изборна единица Дафина Стојаноска заедно со Фуркан Чако од турското национално движење ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На матурската парада традиционално се танцуваше квадрил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: