Алегри нема да биде тренер на Јувентус следната сезона

2 копии

Во последно време многу се пишува за наследникот на Масимилијано Алегри во Јувентус, повеќе тренерски имиња се поврзуваа со клупата на Јувентус. Пеп Гвардиола ...
| | веќе видена | слични

Маурицио Сари, Пеп Гвардиола, Маурисио Покетино, Жозе Мурињо, Симоне Инѕаги се имињата кои најчесто се вртат во јавноста како можни опции за наследници на ...
| | веќе видена | слични

Масимилијано Алегри следната сезона нема да биде на клупата на Јувентус, а неговата замена се уште не е пронајдена или барем не е откриено во јавноста. ...
| | веќе видена | слични

Откако стана јасно дека трофејниот тренер Масимилијано Алегри го напушта Јувентус, бидејќи челните луѓе на клубот не сакаа да му го продолжат договорот, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 265 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 176 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алегри нема да биде тренер на Јувентус следната сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: