Алегри за својот наследник во Јуве: Доаѓа оној од Манчестер

4 копии

Toрински Јувентус оваа сезона ја заврши соработката со Масимилијано Алегри и сега навивачите го очекуваат наследникот на човекот кој освои пет Скудета во низа ...
| | веќе видена | слични

Според некои информации од Италија, Јувентус постигнал договор со новиот тренер и се очекува официјална потврда да стигне после утрешното финале во Лигата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 447 | | | веќе видена

Законот за патни исправи утврдува колкава е важноста на секоја исправа и со одлука на Влада не може да се промени законскиот текст, посочи денеска премиерот ...
сите 190 | | | веќе видена

Собранието ја почна 131. седница на чиј дневен ред се околу 40 закони и барања за автентично толкување. На седницата не се присутни пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 195 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 177 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алегри за својот наследник во Јуве: Доаѓа оној од Манчестер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: