Оливер Спасовски: ➡️Две третини од граѓаните се чувствуваат безбедно во земјава 76,3 %


ласта и опозицијата постигнаа договор. УБК ќе се трансформира во новата Агенција за национална безбедност и ќе биде донесен нов Закон за координација на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со 91 глас „за“ и без воздржани и „против“ пратениците го изгласаа законот за агенција за национална безбедност. За законот, со кој практично се става клуч на ...
| | веќе видена | слични

Новиот Закон за Агенцијата за национална безбедност што треба да ја замени досегашната УБК денеска беше усвоен во Собранието со 91 глас. Амандаманите кои ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Реформите во областа на безбедноста и разузнувањето се еден од клучните приоритети на Република Македонија за наше членство во Европската Унија и НАТО, од една ...
| | веќе видена | слични

За двата закони кои што се предложени, законот за трансформација на УБК во нова Агенција за национална безбедност и законот за координација на безбедносно- ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Емил Димитриев од ВМРО-ДПМНЕ, кој денеска се пофали дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ги прифатил сите негови амандмани за ...
| | веќе видена | слични

Актуелните реформи во безбедносниот систем и одбраната се уште еден обид на политичките партии за контрола врз безбедносниот систем, со цел истиот во дадена ...
| | веќе видена | слични

Oд една страна, а од друга страна се неопходност за градење на ефикасни институции кои ќе бидат во функцијна на државата и граѓаните. Во однос на двата закони ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според пишувањето на локалните медиуми, болницата ќе се гради на земјиште со површина од 25 илјади квадратни метри и ќе може да прими околу илјада пациенти. Ќе ...
сите 757 | | | веќе видена

Веста за загинувањето на Коби Брајант ги погоди и македонските љубители на кошарката. Ѕвездата на НБА лигата загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, а ...
сите 334 | | | веќе видена

Илјадници навивачи вечерва се собраа во Мостар на пречекот на хрватската ракометна репрезентација. Ракометарите од Херцеговина кои го освоија среброто со ...
сите 254 | | | веќе видена

Драматичен крај на денешното судење за случајот „Рекет“ на кое сведочеше поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова. По ...
сите 226 | | | веќе видена

Клучниот проблем којшто го имаме и клучната разлика со ВМРО-ДПМНЕ за Законот за Јавно обвинителство е нивната забелешка со којашто бараат практично да нема ...
сите 130 | | | веќе видена

По денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец, рече дека во случајот „Рекет“ всушност станувало збор за поткуп. Тој ...
сите 61 | | | веќе видена

Големото градско дерби на Лос Анџелес е одложено, НБА реши дека утре нема да има кошарка во Стејплс Центар поради трагичната смрт на Коби Брајант, неговата ...
сите 143 | | | веќе видена

СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче продолжуваат да ги лажат и манипулираат граѓаните во предизборниот период. Нема ни трага ни глас од Клиничкиот центар кој сега ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оливер Спасовски: ➡️Две третини од граѓаните се чувствуваат безбедно во земјава 76,3 %

Од:
До кого (е-маил):
Порака: