СДСМ: Соочен со изгубената поддршка од граѓаните но и внатре од своите сопартијци и пратеничката група Мицкоски ги принудува членовите на ВМРО-ДПМНЕ да ...

Соочен со изгубената поддршка од граѓаните но и внатре од своите сопартијци и пратеничката група Мицкоски ги принудува членовите на ВМРО-ДПМНЕ да собираат ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 2 март 2019 Траорно е единствено во ВМРО-ДПМНЕ поради големата поддршката што Пендаровски ја добива, Мицкоски како остаток од груевизмот го чека пораз ...
| | веќе видена | слични
8 копии

СДСМ со реакција по повод изјавата од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за кандидатот за претседател Стево Пендаровски. „Траорна атмосфера владее единствено во ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поддршката на партијата ГРОМ на Стевче Јакимовски за Гордана Силјаноска потврдува дека претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ добива поддршка единствено од ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски се огласи на Фејсбук: За само неколку часа се собрани над 10 илјади потписи на граѓани кои застанаа зад кандидатурата за претседател на државата на ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на Република Северна Македонија, Проф-Др Гордана Силјановска Давкова на својот Фејсбук профил ја запраша власта дали не се плаши од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 705 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 260 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 235 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 333 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 153 | | | веќе видена

„Сите обвинувања, лаги и спинови за наводни договори со власта за бегството на Мијалков, создадени во белиот дворец, паднаа во вода.На површина исплива ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Соочен со изгубената поддршка од граѓаните но и внатре од своите сопартијци и пратеничката група Мицкоски ги принудува членовите на ВМРО-ДПМНЕ да ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: