Социјалните мрежи вријат: Денеска е Света Мира заштитничка на огласите за вработување, сподели за среќа!


Не стивнуваат реакциите во јавноста откако најпрво синот на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска се вработи во ЕЛЕМ, a само неколку дена покасно нејзиниот брат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Над 525 илјади евра биле исплатени за патни трошоци на пратениците во Собранието минатата година, покажува анализата на „Макфакс“ од податоците до кои дојдоа ...
| | веќе видена | слични

Сепак, на годишно ниво, според наплатените патни трошоци, пратеничката од Делчево го држи второто место. Прва е Бети Рабаџиевска од Ресен, по неа е Стојчевска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не сум влијаел ниту сум вработил некого за да барам некој нешто да направи, изјави денеска министерот за земјоделство Љубчо Николовски во врска со ...
| | веќе видена | слични

Првото повлекување од работното место по најавата на премиерот Зоран Заев дојде од мајката на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. Костадинов денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски најави дека во текот на денот ќе се случат првите откази на роднините на функционери од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владимир Нелоски, член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа истакна дека актуелната влада на СДСМ и Зоран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мери Николова, една од најгласните активистки на СДСМ и т.н. „шарена револуција“ која се бореше за поголеми права на затворениците, како и за законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Социјалните мрежи вријат: Денеска е Света Мира заштитничка на огласите за вработување, сподели за среќа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: