Спорните МРП вакцини ќе се уништуваат во Дрисла


3 копии

Со целосна одговорност тврдам дека вакцините што се во употреба во здравствените институции се уредни и ги исполнуваат европските стандарди, рече заменик ...
| | веќе видена | слични

Министерство за здравство, Агенција за лекови и „Македонија лек“ молчат колку и дали од вакците со спорните декларации се искористени. Пресинг ТВ веќе неколку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Макфакс“ и денес не доби дозвола да ги сними вакцините со погрешен датум складирани на депото на „Макдонијалек“. За да се расчисти дилемата во јавноста дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравствената состојба на пациентите кои се заразија со мали сипаници е под контрола и преземени се сите можни мерки да се спречи понатамошно ширење на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство реагира на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ.„Здравствената состојба на пациентите кои се заразија со морбили (мали сипаници) е под ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство и понатаму тврди дека вакцините кои се појавија со изминат рок на траење, биле исправни. Настојуваат дека погрешните декларации ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за лекови и „Македонијалек“ ги кријат МРП вакцините со погрешен датум на декларацијата кои треба да бидат уништени. За да се расчисти дилемата во ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД) донесе решение да се уништат вакцините против морбили кои беа со погрешни декларации, но како што велат се ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во Охрид нема регистрирани случаи на заболени од морбили или мали сипаници, а пронајдените дози вакцини со погрешно залепени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Ново видео на кое се гледа инцидентот во Битола, а кој предизвика многу реакции во јавноста се појави денеска. Ова видео е од друг агол и според него се фрла ...
сите 144 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 306 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 373 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Ако од денеска до 10 октомври сите, ама баш сите до еден, се придржуваме на три толку прости правила (два метра, маска, миење раце) на 11 октомври може да ...
сите 78 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорните МРП вакцини ќе се уништуваат во Дрисла

Од:
До кого (е-маил):
Порака: