Од 10-те најголеми опасности за здравјето на човештвото, Македонија има 8


Ја видовме Топ 10 листата на Светската здравствена организација за здравствените опасности во 2019-та година и да знаете дека во Македонија речиси сè си имаме. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од мали сипаници на Клиниката за детски болести се разболеле три деца, при што едно од нив со прележана болест и примена соодветна терапија во дневна болница е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Градинките и училиштата и по завршување на епидемијата со мали сипаници во Скопје, нема да примаат невкцинирани деца, вели за СДК министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби Милена Стевановиќ и директорката на Клиниката за детски болести Катарина Ставриќ, одржаа ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во Охрид нема регистрирани случаи на заболени од морбили или мали сипаници, а пронајдените дози вакцини со погрешно залепени ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Последните 24 часа на Клиниката за инфективни болести се третирани осум нови пациенти со симптоми на морбили. Од нив, двајца се хоспитализирани, а останатите ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, Милена Стевановиќ и директорката на Клиниката за детски болести Катарина Ставриќ, денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради зголемениот број пациенти заболени од морбили, во три пункта во поликлиниките „Јане Сандански“, „Бит- пазар“ и „Ѓорче Петров“ има дежурни лекари секој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 10-те најголеми опасности за здравјето на човештвото, Македонија има 8

Од:
До кого (е-маил):
Порака: