Саудијките конечно ќе може да добијат писмена потврда за развод


5 копии

Полицијата при контрола пронајде и одзеде седум покер апарати, за кои немало соодветна документација. Контролата била спроведена во локал за приредување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Едвард Сноуден изјави дека саудискиот новинар Џамал Кашоги би бил жив ако израелската компанија „НСО група“, одбила да продаде своја технологија на Саудиска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Норвешкиот ракометен голман Еспен Кристенсен (33) доживеа класичен нокаут, со топка в лице. На натпреварот на СП во Германија и Данска, на мечот Норвешка – ...
| | веќе видена | слични

Познатиот „свиркач“ Едвард Сноуден проговори во врска со убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги кој беше брутално масакриран во саудискиот конзулат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 317 | | | веќе видена

Застапник на обвинението, согласно дадените овластувања од државниот јавен обвинител Јовески, е Ленче Ристоска која од СЈО прејде во ОЈО Скопје. Ристоска на ...
сите 254 | | | веќе видена

Две победи над Белорусија и над Словенија, блескав сет против Русија, пораз во нијанси од Финска, објективно слаб натпревар против Турција. Македонските ...
сите 371 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 281 | | | веќе видена

Многу фактори влијаат на тоа каков љубовник е мажот и дали интимниот однос ќе биде добар или лош. Според студијата која ја објавил порталот „Socioaffective ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саудијките конечно ќе може да добијат писмена потврда за развод

Од:
До кого (е-маил):
Порака: