Ристовски во друштво на Бебето (ФОТО)


2 копии

Синоќа се одигра големото португалско дерби помеѓу Спортинг Лисабон и Порто, на кое иако немаше голови, видовме многу возбудувања. Домашните навивачи направија ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Португалија на дерби мечот меѓу Спортинг Лисабон и Порто иако немаше голови, сепак навивачите беа дел од вжештена атмосферам буквално. Домашните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во Португалија се одигра едно од најголемите дербија во оваа земја помеѓу Спортинг Лисабон и Порто. Натпреварот заврши без голови, со многу поголеми ...
| | веќе видена | слични

Урош Ѓурѓевиќ постигна прекрасен гол за Спортинг Хихон против Албасете, мечот заврши нерешено, а шоуто му припадна на коментаторот. Во бразилски стил, со многу ...
| | веќе видена | слични

Стефан Ристовски доби шанса да игра во второто полувреме на дербито меѓу Спортинг и Порто, а мечот заврши без голови. Нашиот репрезентативец го загуби местото ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски по три месеци ги одигра првите минути во Премиерлигата на Португалија во дресот на Спортинг Лисабон. Тренерот на ...
| | веќе видена | слични

Второлигашот Спортинг Хихон ќе патува на реваншот на „Месталја“ со предност од 2-1 против Валенсија во осминафиналето на шпанскиот куп. Домаќините запишаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 310 | | | веќе видена

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 163 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 111 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски порачаа дека според неговите информации СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се блиску до договор, но вели и да нема договор, нема да влијае на ...
сите 394 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
сите 421 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ристовски во друштво на Бебето (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: