Заев: Се консултираме и со Грција, некои предлози од опозицијата се прифатливи


Премиерот Зоран Заев денеска ќе се обрати на втората од петте јавни дискусии за уставните измени. Дискусијата ќе се одржи на универзитетот ФОН, каде говорници ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Убеден сум дека преку инклузивниот процес, со внесување на сите одржливи сугестии, Република Македонија може да обезбеди двотретинско мнозинство во парламентот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Уставните измени ќе и помогнат на државата да го остави минатото и да оди напред. Предложените амандмани го гарантираат правото на самоопределување, а јазикот ...
| | веќе видена | слични

Пред присутните граѓани на Штип, ги презентиравме нацрт-амандманите за уставни измени, за конечно исполнување на повеќе децениското очекување за отворање на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на јавна дебата за уставните измени во Штип: Одговорноста е наша, со пратениците ќе го заокружиме процесот за иднината на земјата и за ...
| | веќе видена | слични

Во тек: Петта јавна дискусија за нацрт амандманите за измени на Уставот. Овој процес на уставни измени ќе гарантира Македонија да стане членка на НАТО и да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 243 | | | веќе видена

Скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива нови и нови димензии. Затоа влегуваат од лага во лага и со тоа уште повеќе ...
сите 33 | | | веќе видена

Нов текст на законот за Јавно обвинителство, со кој се предлага Специјалното јавно обвинителство да се интегрира во досегашното Јавно обвинителство за гонење ...
сите 83 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Се консултираме и со Грција, некои предлози од опозицијата се прифатливи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: