Децата од Парадајс стравуваат дека Дедо Мраз нема да ги пронајде откако им изгореа домовите


Дедо Мраз во трговски центар во Парадајс, каде беснееја најсмртоносните пожари во Калифорнија, добива најразлични барања од децата кои сакаат да се им исполнат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кога сакате да испратите писмо до Дедо Мраз треба да имате предвид дека е многу зафатен човек. Сите знаеме дека живее во лапонија, поточно во Рованиеми, каде ...
| | веќе видена | слични

Знам дека повеќето ќе ве фати новогодишна еуфорија. Ќе се купуваат подароци, украси, пакетчиња… Но, голем дел од дечињата во Македонија не можат да си дозволат ...
| | веќе видена | слични

Празничната еуфорија најмногу ги зафаќа најмладите.Седумгодишниот Еван поставил мала камера во дневната соба за да може да го сними Дедо Мраз.Следното утро, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатата манекенка Криси Тиген, во неодамнешно интервју открила дека има голем проблем поради претстојните празници. Криси, сопругата на музичарот Џон Леџенд ...
| | веќе видена | слични

Новогодишната магија во семејството Вареловски во Кавадарци веќе е започната. Целото семејство е вклучено во украсување на нивниот новогодишен дворец, кој ...
| | веќе видена | слични

Дедо Мраз овој Божиќ одлучи да не' потсети дека староста не мора да значи дека не можете да бидете секси. 58-годишниот Пол Орчхард од Ливерпул е избран за Дедо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 266 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Децата од Парадајс стравуваат дека Дедо Мраз нема да ги пронајде откако им изгореа домовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: