Египетската војска започна воздушни напади околу џамијата кај Синај


Египетската војска започна со воздушни напади околу проблематичниот северен полуостров Синај каде денеска при експлозија на бомба во близина на џамијата Ал ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Младиот египетски имам, кој го преживеа нападот над Синајската џамија во којшто загинаа 305 лица, вети од болничкиот кревет, дека ќе се врати да ја доврши ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев испрати писмо со сочувство до претседателот на Египет Абдул Фатах Ел-Сиси за трагедијата во џамијата во Бир ал-Абед на Синај, кога од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, во име на Владата и во име на народот на Република Македонија, испрати писмо со сочувство до ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Египет ќе гради споменик за жртвите кои загинаа во најголемиот напад во историјата на земјата, извршен вчера во џамија во градот Ариш, каде што загинаа 305 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 511 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 180 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 57 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Египетската војска започна воздушни напади околу џамијата кај Синај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: