На Лазаров ќе му се суди одвоено,Груевски не го коментира признанието


Специјалното обвинителство ја доби втората правосилна пресуда. Условна затворска казна од 6 месеци заработи Томислав Лазаров, четвртообвинет за насилните ...
| | веќе видена | слични

Денеска беше донесена првата пресуда за случајот “Насилство во општина Центар“. Поранешниот претседател на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ за Центар, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шест месеци условна казна затвор за Томислав Лазаров, четвртообвинет во случајот на СЈО „Шамари во Центар“, која нема да се изврши доколку Лазаров во рок од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи изјави дека се задоволни од пресудата за Томислав Лазаров и рече дека СЈО нема да поднесе жалба затоа што тој навреме ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Шест месеци условна казна доколку не стори кривично дело во наредните две години му пресуди Судот во Скопје на обвинетиот Томислав Лазаров, кој призна вина за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 287 | | | веќе видена

Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 305 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 244 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одлучи да не споделува информации пред јавноста во врска со убиството на ученичката Вања Ѓорчевска и ...
сите 172 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Европската унија денеска ќе разговараат за можните следни чекори како одговор на кризата на Блискиот Исток, вклучително и ...
сите 224 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 179 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 12 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Лазаров ќе му се суди одвоено,Груевски не го коментира признанието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: