Вардар го доби дербито со Шкендија и се врати во трката за титула


Во недела, започнува 11то коло во првата македонска фудбалска лига, со почеток на сите натпревари во 14:30 часот. ФК Скопје – Академија Пандев Победа – Вардар ...
| | веќе видена | слични

Тешкото дури допрва доаѓа за Вардар, кој со својот историски пласман во групната фаза од ЛЕ си направи и самиот „проблеми". Вардарци ги чека пеколен декември, ...
| | веќе видена | слични

Поради активностите на Вардар во Лигата на Европа оваа есен, најсилната домашна лига како и натпреварувањето во Купот на Македонија претрпеа измени во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Лидерот во првенството, Шкендија се намачи за пласман во четвртфиналето од Купот на Македонија, „црвено-црните" од Тетово на пенали го елиминираа Работнички, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 436 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 287 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 94 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголемите градови како Штип, Прилеп, Велес, Кавадарци, а убедливо водат и во Аеродром, Кисела Вода, Охрид, Битола, Ѓорче Петров, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар го доби дербито со Шкендија и се врати во трката за титула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: