Земјотрес во Грција од 4,2 по Рихтер ги вознемири жителите на Битола, Ресен и Охрид


Денеска во 11 часот и 55 минути е регистриран земјотрес чиј епицентар се наоѓал на 140 километри јужно од Скопје, во соседна Грција. Земјотресот со магнитуда ...
| | веќе видена | слични
12 копии
14 копии

Серија земјотреси чии епицентри потекнуваат од епицентралното подрачје Пехчево - Кресна се регистрирани денеска во период од 10 до 11 часот. Земјотресите ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјотрес во Грција од 4,2 по Рихтер ги вознемири жителите на Битола, Ресен и Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: