ДПА се враќа во Собранието

Одлуката се очекува да биде донесена попладнево на седница на Централното претседателство на партијата, а ќе ја потврди лидерот Тачи. - На седницата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Демократската партија на Албанците денеска технички се врати во парламентот. Ќе учествува само во активностите на телата поврзани со предвремените ...
| | веќе видена | слични

И официјално, пратениците на ДПА по двегодишен бојкот се вратија во собраниските клупи. Според пратеникот Имер Алуи, ДПА ќе учествува само во собраниските ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Демократската партија на Албанците денеска се врати во Собранието, но ќе учествува само во активностите на собраниските тела поврзани со претстојните избори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДПА се враќа во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: