Серија А, стрелци: Несторовски во друштво со Игуаин…!


Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски е с` поактуелен во италијанските медиуми како се наближува зимскиот преоден рок. Причина за тоа се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ова е договор меѓу ДУИ и СДСМ од почетокот на мандатот. За нас тоа е симболика, секако ќе го поддржиме. Мислам дека секоја албанска партија, па и сите, треба ...
сите 249 | | | веќе видена

Портпаролот на ДУИ и министер за надворешни работи Бујар Османи денеска изјави дека следната мисија на партијата е претседател на државата. „Талат Џафери ќе ...
сите 128 | | | веќе видена

Изјавите на Христијан Мицкоски и настапите на неговата ДПМНЕ добиваат опасна димензија. Нивната изопачена потреба да го злоупотребуваат случајот со смртта на ...
сите 172 | | | веќе видена

Специјалистот по судска медицина и судски вештак од Србија, д-р Љубиша Божиќ во утринската програма „Редакција“ на српската „ ТВ Курир “ ги анализираше двете ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени“ говореше и за евроинтегративниот процес ...
сите 332 | | | веќе видена

Според ТВ 24, 14-годишната Вања Ѓорчевска била врзана и ставена во вреќа за спиење во подрумот на нејзината зграда, па потоа била изнесена од зградата. За нив ...
сите 647 | | | веќе видена

Новинарот Горан Момировски има повеќе прашања до надлежните. „Нека молчат, имам уште многу тешки прашања“, пишува на фејсбук овој новинар. Тој вели дека ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Серија А, стрелци: Несторовски во друштво со Игуаин…!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: