ИЗБОРНИОТ ЗАКОН ЗАКОЧЕН: Артан Груби гласа ЗА, Талат Џафери се закани со Бадинтер


Пратениците ја изгласаа потреба од измени во изборниот закон, но не и измените во изборниот закон. ДУИ - кочи! Пратениците ја изгласаа потреба од измени во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната изборна комисија (ДИК) соопшти дека е во тек пријавувањето на граѓаните чии записи во Избирачкиот список по извршените вкрстени и теренски проверки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со вакви хибридни решенија, тешко може да се врати довербата во Избирачкиот список, вели поранешниот претседател на ДИК, Александар Новаковски. Верува дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЗБОРНИОТ ЗАКОН ЗАКОЧЕН: Артан Груби гласа ЗА, Талат Џафери се закани со Бадинтер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: