Победи за Аргентина и за Чиле на Копа Америка


2 копии

Времето носи промени, технологијата ги менува работите во секој сегмент од животот, па така е и во прославите по победените натпревари.Тоа најдобро можеме да ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Аргентина убедливо со 4:1 ја победи Венецуела и обезбеди полуфинале и дуел со Соединетите Американски Држави на Копа Америка Сентенарио. Ова за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 365 | | | веќе видена

Вчера никој не загина, вчера никој не беше повреден. И тоа е нашиот курс. Дрвјата повторно ќе пораснат, дрвјата пак ќе ни се вратат, загубените човечки живот ...
сите 146 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена

Бугарскиот претседател Румен Радев оствари разговор со својот македонски колега Стево Пендаровски во врска со големиот пожар кај Кочани, соопшти Кабиентот на ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Победи за Аргентина и за Чиле на Копа Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: