Советот на обвинители не потклекна на партиски притисок: „Работиме согласно Закон и Устав“

Советот на јавни обвинители и денеска не подлегна под политичкиот притисок. Обвинителите на Јанева на денешната седница не се најдоа на дневен ред. Ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Трајко Вељаноски и пратил мислење на Елена Гошева за Законот за специјалното обвинителство, чија уставност ја оспори адвокат од Свети Николе. Од кабинетот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски и пратил мислење на претседателка на Уставниот суд, Елена Гошева за Законот за специјалното обвинителство, чија ...
| | веќе видена | слични

Собранието му испратило мислење на Уставниот суд за законот за специјалното обвинителство, чија уставност ја оспори адвокат од Свети Николе, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 451 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 146 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 122 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот на обвинители не потклекна на партиски притисок: „Работиме согласно Закон и Устав“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: