Хелсиншки: Приведени вкупно 42 демонстранти, седум студенти во притвор


16 копии

Многу херои и патриоти својот живот го положиле во одбрана на македонското знаме и секој обид да се претстави како невина жртва лицето кое го симнува и кине ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Благодарение на снимките кои со наредба од надлежниот Јавен обвинител беа прибавени од медиумите што ги следеа бруталните и насилни протести, Министерството ...
| | веќе видена | слични

Скопјанецот Мартин Трајковски е лицето кое што дрско го симнува државното знаме пред Владата на Републилика Македонија, дознава Скопјеинфо од сопствени извори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 522 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 275 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 302 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хелсиншки: Приведени вкупно 42 демонстранти, седум студенти во притвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: