Врховниот суд пресудил во корист на воените инвалиди од 2001

Груевски и Папандреу Македонските весници денеска најмногу пишуваат за најавената средба на премиерите на Грција и Македонија, Папандреу и Груевски, ...
| | веќе видена | слични

Државата ќе ги повлече сите тужби кои се во тек против воените инвалиди и семејства на загинати во конфликтот во 2001 година, откако завчера беше објавена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев во изминатите три години донесе низа тешки, но целосно исправни одлуки, смета министерот за здравство, Венко Филипче. Тој на „Фејсбук“ ...
сите 443 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 504 | | | веќе видена

Целиот свет вчера беше во шок откако беше објавено дека легендарниот Диего Армандо Марадона починал. Марадона почина вчера во неговиот дом на 60 година и тоа ...
сите 309 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 175 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 203 | | | веќе видена

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 324 | | | веќе видена

Бугарија го блокираше почетокот на пристапните преговори на Северна Македонија со Европската унија се додека не се напушти говорот на омраза кон се што е ...
сите 535 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Врховниот суд пресудил во корист на воените инвалиди од 2001

Од:
До кого (е-маил):
Порака: