„Вардар“ ќе гради академија за фудбал за деца до 12 години

Македонија | Денеска на прес-конференција, Вардар го презентираше проектот за изградба на новата фудбалска акдемија за дечиња до 12 години... На просторот на ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната прес-конференција во просториите на СЦ „Јане Сандански“ проект-менаџерот од канцеларијата на Сергеј Самсоненко, Ратко Чипушевски, го претстави ...
| | веќе видена | слични

Родителите на младите фудбалери кои тренираат во Вардар го поддржаа планот на рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко за изградба на Академија за млади фудбалери ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 494 | | | веќе видена

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 193 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 485 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 242 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Вардар“ ќе гради академија за фудбал за деца до 12 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: