Хамас призна дека користи жив штит! Израел: Целиме приватни куќи бидејќи ракетите доаѓаат од таму!


И портпаролот на Хамас, Сами Абу Захри признал дека неговата организација користи приватни куќи и цивили како жив штит - наместо да бегаат кога израелската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Само неколку минути откако почна седумчасовното примирје во Појасот Газа убиено е едно дете и 30 луѓе се повредени во напад врз куќа во бегалскиот логор Шати ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии
9 копии

Ситуацијата на луѓето во Појасот Газа е се‘ полоша. Во нападот на израелската војска во градoт Рафа загинаа повеќе лица. Израелскиот војник кој се сметаше за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за одбрана и Генералштабот на Армијата вечерва информираат дека нема опасност од пожарите за армиските инфраструктурни објекти на Криволак и ...
сите 1010 | | | веќе видена

Републиканецот Џејмс Комер, претседател на Комисијата за надзор и одговорност на Претставничкиот дом, денеска издаде обврзувачка наредба директорката на ...
сите 327 | | | веќе видена

Кога Лара Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент кој ја симболизира „смената на ...
сите 120 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, вечерва гостуваше во емисијата „Само Интервју“ каде говореше за актуелни теми кои се од ...
сите 310 | | | веќе видена

Како поборник за изолационизам на САД и жесток критичар на помошта за Украина, номинацијата на 39-годишниот сенатор од Охајо предизвика паника меѓу дипломатите ...
сите 81 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамас призна дека користи жив штит! Израел: Целиме приватни куќи бидејќи ракетите доаѓаат од таму!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: