ПОРОШЕНКО: Испратете инспектори да се уверите во прекинот на огнот

Украинскиот претседател Петро Порошенко официјално и предложи на Русија да испрати свои инспектори во набљудувачката мисија на ОБСЕ во Украина со цел да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Санкциите против Русија немаат никаква корист за Украина, изјави рускиот премиер Дмитриј Медведев и додаде дека санкциите се незаконски, бидејќи се спротивни ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на земјите-членки на Европската унија се согласија да ги заострат санкциите кон Москва заради кризата со Украина. Мерките вклучуваат и казни за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин предупреди дека новите американски санкции ќе доведат до тоа односите на САД со Русија да бидат во „безизлезна ситуација“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОРОШЕНКО: Испратете инспектори да се уверите во прекинот на огнот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: