СДСМ - Деценија на кавги и фракции


3 копии
4 копии

СДСМ со добивањето на довербата на актуелното раководство цврсто останува на своите определби – непризнавање на изборниот процес, враќање на мандатите и секако ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ денеска покажа дека тука го има тоа што го нема во друга партија. Ова е можно само во СДСМ каде што и денеска победи демократијата.“- ова е пораката на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Со тајно гласање, делегатите му изгласаа доверба на актуелниот претседател на СДСМ Зоран Заев. Според неофицијални информации, Бриф дознава дека резултатот е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 308 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 159 | | | веќе видена

Го прашавме министерот за здравство Венко Филипче за тоа дали новите бројки на заразени и како што и тој рече непочитувањето на мерките од страна на дел од ...
сите 275 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 115 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 201 | | | веќе видена

Подгорица, 29. мај 2020 (Inpress) – Националното координативно тело на Црна Гора, синоќа по предлог на Институтот за јавно здравје одлучи дека од 1-ви јуни ќе ...
сите 236 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ - Деценија на кавги и фракции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: