Нимиц: Нова рунда разговори за името закажана за мај

Медијаторот Метју Нимиц вчера упати јасна порака од Њујорк дека процесот на Обединетите нации треба да продолжи токму под негово посредништво. Вака домашните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На средбата на преговарачите за името на Грција и на Македонија Адамантиос Василакис и Зоран Јолевски во Њујорк, се разгледувале старите предлози, а се ...
| | веќе видена | слични

Без нови идеи и ефект врз спорот за името, вака грчкиот весник Kathimerini ја коментира последната средба на медијаторот Метју Нимиц со посредниците Зоран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синоќа на распит како сведок и оштетен во полициската станица во Струга бил повикан зетот на 66-годишната стружанка почината од корона откако не била примена ...
сите 242 | | | веќе видена

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, во денешното интервју за „Фактор“ вели дека предлогот на владеачката партија за кратењето на платите во јавниот сектор за ...
сите 409 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 565 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информира МВР.Во рамките на предвидените ...
сите 367 | | | веќе видена

Земјите-членки одлучија да ги отворат преговорите со Северна Македонија. Нема враќање назад, преговарачкиот воз замина од станицата и вие сте во него. Брзината ...
сите 263 | | | веќе видена

Стратешките цели се реализираат. Станавме членка на НАТО и почнавме преговори за членство во ЕУ, изјави на прес-конференција, пратеникот од СДСМ, Хари ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нимиц: Нова рунда разговори за името закажана за мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: