ДУИ се жали до ДИК за 453 гласачи од Тирана, повеќето со иста адреса на живеење

ДУИ поднесе приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за 453 гласачи запишани во Избирачкиот список кои се пријавени за гласање во Амбасадата во Тирана. ...
| | веќе видена | слични

Додека се чека Државната изборна комисија да се изјасни за забелешките на СДСМ и на ДУИ, повторно се отвора прашањето дали ако гласачите сами имаат обврска да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сите прашања поврзани со Избирачкиот список треба да се упатат до претседателот на Државната изборна комисија бидејќи согласно Изборниот законик тоа е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Девет се одбиени, дел поради некомплетнa документација, дел поради тоа што ги нема во Избирачкиот список. Од списокот ќе се избришат и 153 лица поради тоа што ...
| | веќе видена | слични

524 Mакедонци од дијаспората до сега се пријавиле за гласање на предвремените парламентарни избори. ДИК ги одбила барањата на деветмина македонски иселеници. ...
| | веќе видена | слични

Сите прашања за Избирачкиот список треба да ги упатите на преседателот на Државната изборна комисија, истакна денеска министерката за внатрешни работи Гордана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Системот на ‘Мој термин’ никогаш не беше блокиран. Имаше малку термини на Клиниката за пулмологија, но и тие беа доволни. Повторувам дека не се враќаат на ...
сите 457 | | | веќе видена

Врховниот суд на Република Македонија уште не ги пратил во Кривичен суд Скопје, списите за предметот „Тенк”, со кој се потврдува казна од 4 години затвор за ...
сите 154 | | | веќе видена

Комисијата за заштита од заразни болести останува на препораката дека училиштата може да почнат со работа. За дневниот престој се чекаат конечните бројки од ...
сите 399 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 124 | | | веќе видена

Собранието попладнево ја продолжи 13 седница, на чиј дневен ред е Предлогот за именување на заменици на министри во Владата. Координаторот на пратеничката ...
сите 281 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ се жали до ДИК за 453 гласачи од Тирана, повеќето со иста адреса на живеење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: