Утре сончево со температура до 23 степен

Слаб ветер. Утринските температури од -2°С до 10°С, а максималните дневни температури ќе се движат од 18°С до 25°С. Во Скопје ќе биде сончево и топло. Слаб ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии
29 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температурата ќе се движи од три до 11, ...
| | веќе видена | слични

Утрово имаме ведро и сончево време, наместа со мала облачност и повисоки утрински температури од вчера. Во текот на денот ќе имаме сончево време со слаб ветер ...
| | веќе видена | слични

Времето денеска во Охрид ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Максималната дневна температура ќе достигне до ...
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала облачност, но потопло. Наутро ќе има локална појава на слаба магла или ниска облачност. Температурата ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре сончево со температура до 23 степен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: