Кога на 6 мај ја изгубил жената при раѓањето на нивната ќерка, Американецот Домингос Фрага не ни претпоставувал дека тоа не е единствена трагедија која ќе му ...
сите 8 | | | веќе видена

Прекрасен рецепт за сите љубители на пилешко месо. Месото подготвено на овој начин е сочно и неверојатно вкусно … Потребно е: 4 поголеми црвени пиперки бабури ...
сите 43 | | | веќе видена

Бизнисот долг период наназад алармира дека оваа политичка криза ќе има долгорочни негативни ефекти врз стопанството во целост изјави во „Отвореното студио“ на ...
сите 49 | | | веќе видена

Во првиот квартал и месец април годинава, износот на наплатените даноци е повисок споредено со истиот период лани, изјави за ТВ Нова Кирил Миновски, директор ...
сите 8 | | | веќе видена

На иницијатива на директорот на „Спортска академија“, Дејан Јовановски, првата генерација матуранти од оваа образовна институција денеска присуствуваше на ...
сите 5 | | | веќе видена

Ирската пејачка Шинед О’Конор „исчезна“ од Фејсбук, откако претходно објави неколку вознемирувачки пораки, од кои една гласеше: „Подобро сите да се молат да ...
| | веќе видена

Студентите од странство од Универзитетот за информатички науки и технологии „Свети Апостол Павле“ од Охрид со пригодна манифестација утре по четврти пат ќе го ...
сите 24 | | | веќе видена

next