Невзат Бејта: Преименувањето на училиштата е законско!

7 копии

Министерот за надворешни работи Никола Попоски и шефот на делегацијата на Европската Унија Аиво Орав денеска одржаа средба на која разговараа за резултатите од ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Министерството за надворешни работи, на средбата се разговараше за резултатите од третиот состанок на Пристапниот дијалог на високо ниво со ...
| | веќе видена | слични

Притоа амбасадорот Орав ги искажа уверување дека спроведените реформи и остварените резултати во сите аспекти од Копенхашките критериуми за членство ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 20 септември - Европратеникот Ричард Ховит позитивно ги оцени резултатите во исполнувањето на задачите во сите области опфатени со Пристапниот дијалог ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 588 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невзат Бејта: Преименувањето на училиштата е законско!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: