Сите луѓе имаат соништа и се стремат да си ги остварат. Таков е и овој случај. За несреќа налета на глава.
| | веќе видена

Момчиња вчера спасиле жена, на која и се слошило додека сама пешачела во населбата Ново Лисиче, пишува порталот „МК Њуз“. -На жена и се слошило додека сама ...
| | веќе видена

Марулата е една од најпопуларните зелени салати но и одличен добар извор на хлорофил и витамин К. Таа е богата и со минерални соли, лутеин и со бета-каротен ...
сите 2 | | | веќе видена

Најмалку 34 луѓе загинаа по уривање на зграда во изградба во предградие на Мумбаи. Меѓу жртвите има и жени и деца, бидејќи градежните работници со семејствата ...
сите 11 | | | веќе видена

next