Шведска е одличен тим и незгоден противник, но нивниот пристап на игра не беше најдобар, одеа на реми и што ќе направат преку Ибрахимовиќ, изјави Блохин Историска победа на стартот од групната фаза забележа кодомаќинот на ЕП 2012, репрезентацијата на Украина, која предводена од легендарниот капитен и двоен стрелец, Андриј Шевченко со 2:1 да го победи националниот тим на Шведска. По неочекуваниот пораз, селекторот на "трите круни'', Ерик Хамрен, изјави дека е незадоволен од играта на некои фудбалери кои биле импресионирани од фактот дека се дел од еден ваков фудбалски настан. - Чудно се чуствувам. Чуствувам дека има неколку фудбалери кои се премногу импресионирани од фактот дека се дел од едно ЕП. Не покажавме што знаеме, не се исполнети моите очекувања. Не игравме како тим, не делувавме како целина. Пет, шест фудбалери одиграа под своите можности. Погодокот на Ибрахимовиќ е сосема заслужен. Примивме смешни погодоци, многу лесно Шева излезе на крај со моите дефанзивци кои имаа една задача, да внимаваат на ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на украинската репрезентација Андреј Шевченко доживел сообраќајна несреќа по победата над Шведска со 2-1 во првото коло од групата Д на Европскиот шампионат. Сепак голгетерот поминл без повреди , пренесуваат украинските медиуми. Двојниот стрелец од мечот со Шведска, бил во својот автомобил марка “Порше“ заедно со неговата бремена сопруга, кога од позади ги удрил друг автомобил додека чекале на семафори. Според медиумите, навивачите кои долго во ноќта ја славеа големата победа на Украина им излегле во пресрет на фамилијата Шевченко помагајќи им да излезат од колата. Украина во наредниот меч на турнирот в петок ќе игра против Франција. Ohridnews
| | веќе видена | слични

Неколку часа по двата постигнати голови против Шведска, на Европското првенство во фудбал, украинскиот фудбалер Андреј Шевченко имаше незгода со својот автомобил. Шевченко возел со своето Порше, во кое била и бремената сопруга, кога одзади ги удрило друго возило додека стоеле пред семафор на пешачки премин.
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот репрезентативец Андриј Шевченко имаше сообраќајна несреќа само три часа по неговата фантастична игра против Шведска, во кој постигна два гола за победа од 2:1. Шевченко возел со своето Порше, во кое била и бремената сопруга, кога одзади ги удрило друго возило додека стоеле пред семафор на пешачки премин. Како што пренесуваат медиумите, навивачите кои во текот на ноќта ја славеа првата победа на Украина на Европското првенство брзо му излегоа во пресрет на брачниот пар Шевченко и им помогнаа да излезат од колата.
| | веќе видена | слични

Само неколку часа откако за својата репрезентација обeзбеди победа против Шведска, Андреј Шевченко доживеал сообраќајка во Киев. Тој во автомобилот бил со својата бремена сопруга кога во нивното порше удрило друго возило. Шевченко со своето порше застанал за улицата да ја поминат група навивачи, кога во задниот дел од поршето се забил автомобил. Никој не е повреден, направена е само материјална штета. Шевченко излегол од автомобилот да види колкава е штетата, а навивачите кога го препознале веднаш го опкружиле и барале автограми од својот фудбалски идол! /www.kanal5.com.mk
| | веќе видена | слични

Еден од најпрефинетите голгетери во историјата на фудбалот на прекрасен начин, со два одлични гола, го отвори првенството за кое најави дека ќе биде последно за него во украинскиот дрес АНДРИЈ ШЕВЧЕНКО КАКО ВО НАЈДОБРИТЕ ВРЕМИЊА Шведска беше фаворит на мечот против Украина во понеделникот, а сѐ чинеше дека и ќе ја оправда таа улога откако дојде во водство со 1-0 во второто полувреме. Но тогаш на сцената стапи мајсторот за голови, Андриј Шевченко, кој ги врати годините назад и со два извонредни погодоци го сврте резултатот и ја израдува нацијата што е дебитант на европските првенства. Украина победи со 2-1. СЕ ЧУВСТВУВАМ 10 ГОДИНИ ПОМЛАДО - Се чувствувам 10 години помладо - еуфорично изјави Шевченко (35) по првиот свој меч на ЕП 2012, кое пред првенството најави дека ќе биде негов последен голем настан во репрезентативната кариера. Ова воедно беше и негов прв меч во кариерата на европските првенства, но на теренот тој го покажа токму она што многупати во изминатата декада сме навикнати да го гледаме. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украинскиот фудбалски репрезентативец Андриј Шевченко помина неповреден во полесна сообраќајна несреќа при враќањето дома, во понеделникот вечер во Киев по натпреварот со Шведска, објави украинскиот весник „Данас“. Весникот наведува дека во автомобилот на Шевченко удрил друг автомобил, додека познатиот фудбалер стоел на семафор. Украинските навивачи, кои во понеделникот до длабоко во ноќта ја прославуваа победата од 2:1 над Шведска, веднаш го опкружиле неповредениот Шевченко и му помогнале да излезе од возилото. Шевченко на првиот натпревар од Д Групата против Шведска ги постигна двата гола за Украина.
| | веќе видена | слични

Украинскиот фудбалски ас Андреј Шевченко имал помала сообраќајна несреќа по победата над Шведска (2-1) во првото коло од групата Д, во која за среќа двојниот стрелец поминал без повреди. Шевченко возел со своето Порше, во кое била и бремената сопруга, кога одзади ги удрило друго возило додека стоеле пред семафор на пешачки премин. Украина вториот дуел го игра в петок против Франција.
| | веќе видена | слични

ВИДЕО: Шевченко доживеа сообраќајна несреќа Само неколку часови по големата победа на Украина над Шведска во групата Д на Европското фудбалско првенство, Андреј Шевченко во раните утрински часови доживеа помала сообраќајна несреќа. Украинскиот весник „Сегодња“ наведува дека „поршето“ на Шевченко во центарот на Киев билo удренo од десната страна од џип. Во моментите на славење, славниот фудбалер во автомобилот бил со својата трудна сопруга, а обајцата минале без повреди. Колку за потсетување, токму Шевченко беше јунакот на украинската победа над Шведска, забивајќи два гола во мрежата на скандинавците.
| | веќе видена | слични

Селекторот на Украина Олег Блохин по големата победа на домаќинот на ЕП над Шведска (2:1) изјави дека му се остварил сонот, зашто пред натпреварот сонувал дека Андриј Шевченко ќе постигне два гола. Легендарниот напаѓач на Милан потсети на најдобрите денови, матирајќи го со глава два пати голманот на Шведска. - Андриј не ми веруваше дека сум сонувал оти ќе постигне два гола.
| | веќе видена | слични

Останато

Од кои тројца возеле под дејство на алкохол, а единаесет управувале со возила пред да се стекнат со право за управување со моторно возило, информираше денеска ...
сите 171 | | | веќе видена

По свеченото отворање на јубилејното 40. издание на ИФФК „Браќа Манаки“, вчера имаше средби со големите филмски имиња, како кинематограферот Хозе Луис Алкаине ...
сите 118 | | | веќе видена

Од полноќ безоловниот безин БС-98 поскапува за половина денар, додека безоловниот бензин БС -95, дизелот и екстра леесното масло за домаќинство ќе се ...
сите 53 | | | веќе видена

Како што порача Дескоска, напад врз здравствен работник е исто како да нападнете полицаец и предвидена е казна од една до 10 години за физички напад.
сите 138 | | | веќе видена

Фотографии од советничката на министерката за финансии, Нина Ангеловска попладнево ги преплавија социјалните мрежи откако излегоа нејзини фото сесии на кои се ...
сите 27 | | | веќе видена

Како што информира претседателката на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева која ја потпиша пристапницата за започнување на Европската недела на мобилност ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шева - Ибра 2:1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: