ВИДЕО | Андоновиќ: Рускиот одговор на новоформираното балтичко „НАТО езеро“ е преку Молдавија?


Членството на Шведска во НАТО може да предизвика сериозна реакција од Кремљ, со оглед на тоа што Русија сега е опкружена со „Езерото на НАТО“. Вака голем број ...
| | веќе видена | слични

НАТО не планира да распореди војници во Украина, кажа генералниот секретар на блокот предводен од САД, Јенс Столтенберг. Неговите забелешки се во спротивност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека нема потреба од дополнителни американски војници на полската граница. Бајден ставот го кажа на еден ден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Киев не му треба присуството на француски воен персонал, изјави претседателот на Украина Володимир Зеленски. – Сè додека Украина издржува, француската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Полска, Анджеј Дуда денеска ги повика другите членки на НАТО алијансата да ги зголемат своите национални одбранбени распределби од сегашните ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за одбрана Фатмир Медиу, коментирајќи ја изјавата на Канцеларијата на НАТО во Брисел дека „приоритет на Алијансата во Албанија е премин од ...
| | веќе видена | слични

Нови ескалации на тензиите меѓу Берлин и Париз целосно ескалираа кога германскиот министер за одбрана Борис Писториус врати на францускиот претседател Емануел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Управниот суд вечерва одржува јавна расправа по предметот оформен по поднесената тужба од Коалицијата Европски фронт на Парламентарните избори 2024, против ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска имала средба со началникот на генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, соопшти ...
сите 228 | | | веќе видена

„Макрон ја потврди посветеноста на Франција да работи, со своите европски и арапски партнери, на заедничка визија за мир што нуди безбедносни гаранции за ...
сите 317 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев остварија средба со амбасадорот и шеф на Мисијата на ОБСЕ Килиан Вал. ...
сите 242 | | | веќе видена

Обуката на украински војници на системи за противвоздушна одбрана Патриот во Германија е важен придонес за поддршката на Украина во нејзината одбрана од ...
сите 353 | | | веќе видена

Во невремето што пред два дена погоди делови од САД загинаа 25 лица. За време на викендот пријавени се неколку смртни случаи во Тексас, Оклахома, Арканзас, ...
сите 127 | | | веќе видена

Очекувам од новиот премиер да даде јасна изјава дека го почитува Договорот од Преспа и дека името на неговата земја е Северна Македонија и тоа ќе го користи во ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Андоновиќ: Рускиот одговор на новоформираното балтичко „НАТО езеро“ е преку Молдавија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: