Тече рокот за собирање потписи за кандидати за претседател, досега во игра 13 имиња

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
| | веќе видена | слични

Шест кандидати кој пријавиле дека сакаат да влезат во трка за претседател на државата, барем засега, се далеку од потребните 10.000 потписи. Кандидатот Томе ...
| | веќе видена | слични

Пет кандидати за претседателските избори со граѓанска поддршка откако ги собраа неопходните 10.000 граѓански потписи си обезбедија место на избирачкото ливче. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Податоците на Државната изборна комисија (ДИК) заклучно со вчера покажуваат дека од вкупно 11 кандидати уште шест ги немаат потребните 10.000 потписи за ...
| | веќе видена | слични

На една недела до завршувањето на рокот за собирање потписи, се поставуваат контурите на избирачкото ливче. Досега 5 кандидати и официјално собраа по 10 илјади ...
| | веќе видена | слични

На шест дена до крајниот рок за собирање потписи досега 5 кандидатеи ги имаат собрано а уште два се сосема извесни дека без проблем ќе го исполнат цензусот од ...
| | веќе видена | слични

На помалку од една седмица пред истекот на рокот за собирање на потписи, петмина кандидати стигнаа до бројот од 10.000 потпишани со што го обезбедија своето ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тече рокот за собирање потписи за кандидати за претседател, досега во игра 13 имиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: